Ali KÜÇÜK / 1987-1989 (Merhum)

Ali KÜÇÜK Çumra’nın Apa köyünde doğdu. İlk tahsilini köyde tamamladıktan sonra, Konya İmam-Hatip okuluna kaydoldu. 1972 yılında İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Üç yıl Çumra Merkez Kur’an Kursu’nda Kur’an Kursu öğreticiliği yaptı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi. 6 yıl kadar Avrupa’da Din görevlisi olarak çalıştı. Konya’da pek çok vakıf, dernek ve sosyal gönüllü kuruluşlar bünyesinde çalışmalarına devam etti.

Lale Koleji’nin kurulmasına öncülük etmiş ve okulumuzun 1985-1989 yılları arasında kurucu temsilciliğini yapmıştır. 

Halen Türkiye’de pek çok radyoda, tefsir ve hadis dersleri yayınlanmaktadır. Bu arada sürekli Kur’an ve sünnet öğrenip insanlara ulaştırma çabası içinde olmuştur.İnsanlığın kurtuluşunun vahiyde olduğuna kesin inancı, kendisini, herkesin kolayca anlayabileceği Kur’an tefsiri'ni yazmaya şevk etmiştir.

Ribat ve İlk Adım dergileri, Vahdet gazetesinde yazıları yayınlandı. 

İyi derecede Almanca, Fransızca, Arapça bilen Ali KÜÇÜK evli ve 6 çocuk babasıdır. 

Okulumuzun kuruluşunda yabancı dil hazırlık sınıfları açılması Ali Küçük hocamızın dile verdiği önem ve gayretleri sonucu gerçekleşmiştir. Kendisi bıraktığı kalıcı güzellikler ve hayırlarla daima hatırlanacaktır.