Özel Lale Koleji

LALE HAKKINDA

Eğitim Koordinatörümüzün Mesajı


Emanete sahip çıkabilmek marifettir. Bir şeyin size emanet ediliyor olması da size değer verildiğinin ve güven duyulduğunun ispatıdır.

Biz, anne ve babanın teslim ettiği öğrencisini emanet anlayışıyla kabul ediyor ve emanetin sorumluluğunu hakkıyla yerine getirmeye gayret ediyoruz. Yaratılmışların en şereflisi olan insanı eğitiyor olmak sorumluluğumuzu fazlasıyla artırmaktadır. Öğrencimizi, “kendini bilen; anne-babasını tanıyan yani onlara karşı görevlerini bilen; çevresine, milletine, devletine, bütün insanlığa karşı kendisinden emin olunan ve dahi onlara faydalı olabilmeyi bilen” fertler olarak yetiştirebilmek, eğitmek esas meselemizdir. Tabi ki bu esas meselemize, hedefimize ulaşırken elbette öğrencimizin akademik başarısını, olabilecek en iyi seviyeye çıkarmak da bir diğer sorumluluğumuzdur.

Öğrencimizi kendi potansiyelinin en az bir basamak üzerinde başarı seviyesine ulaştırmak için en detaylı ders programları ve branşına hâkim öğretmen kadromuzla öğretim hizmeti sunmaktayız. 2015 ÖSYS sonuçlarına göre %85 yerleşme oranına sahip olmamız (ek yerleştirme ile %100’lük oran) bir sonuçtur. Ayrıca ortaokul bölümünde haftada 18 saat İngilizce eğitimi ile şunu iddia etmekteyiz: İngilizce öğreniminin temel yaşlarda tamamlanması esastır. Ortaokulda, 5. sınıfta hazırlık düzeyinde İngilizce öğretimi ile "İngilizce Lale Koleji’nde öğrenilir." hedefine ulaşmaya çalışıyoruz. İlkokulda okuma aşkını ve öğrenme sevgisini temelden aşılıyoruz.

Öğrencimizi önce edepli, devamında derslerinde başarılı, İngilizce’yi iyi derecede öğrenmiş; bununla birlikte sadece bu dünyası için değil, sonraki hayatı, ahireti için de donanımlı bilgi ve bilinç düzeyine sahip olarak mezun edebilmek Lale Eğitim Kurumları için başarının tanımıdır.

Bu sebeple "Lale Koleji - Hayata Hazırlar" mottomuzu samimiyetle yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyoruz.

“Mazhâr-ı feyz olamaz düşmeyecek hâke nebat,
Mütevazî olanı Rahmet-i Rahman büyütür.”