Özel Lale Koleji | Haberler |Lale Kolejinde 2. Mini Kitap Fuarı

HABERLER

Lale Kolejinde 2. Mini Kitap Fuarı

Lale Kolejinde kitap okuma alışkanlığını pekiştirmek ve kitapla dolu bir hafta geçirmek için kitap fuarının bu yıl 2.si düzenleniyor.

Kitap okuma alışkanlığı, gelenekselleşen bir olgudan çok, kitap okuma kendimizden yana bir ayrıcalık olmalıdır. Kitabı sıradan kılan her fikir sahibi, kutsal emaneti tam anlamıyla idrak etmede güçlük yaşıyor demektir. Verilen emanet, okunmak, analiz edilmek, yorumlanmak ve anlaşılmak ister.

Lale Koleji olarak, bizlerin de hedefleri emaneti en iyi şekilde ağırlamaktır.

Öğrencilerimiz, 2.sini düzenlediğimiz Mini Kitap Fuarı’nı büyük bir heyecanla beklediği gibi bu gösterilen heyecanın hakkını verdiler. Kucaklarında sevgiyle taşınan her bir kitap da, onların heyecanına ortaklık etti. Bizler biliyoruz ki, okumayı seven insan, kendine ve etrafına anlayışla bakabilen insandır. İyiliğini kelimelerin duruluğundan alan ve iyiliğin canlı timsali olan insandır.

Lale Koleji İlkokul müdürü Muhammed Akseki “Göz aydınlığımız olan çocuklarımızı iyi birer insan olarak, güzel yarınlara iyi kitaplar ulaştıracaktır.” diyerek kitap okumanın ve iyi kitabı seçmenin önemini vurguladı.

Bu haber 16.03.2017 tarihinde eklendi ve 2563 kez okundu