Özel Lale Koleji | Haberler |Lale Kolejinde Biyomimetik Semineri

HABERLER

Lale Kolejinde Biyomimetik Semineri

Lale Eğitim Kurumları lise ve ortaokul öğrencilerine “Yaşayan Teknoloji – İnsan Vücudu” temalı seminer gerçekleştirdi. Teknolojinin doğadan esinlenerek geliştirilmesi şeklinde açıklanabilen “biyomimetik” kavramı bilim ve teknolojinin aslında var olduğunu, bilim insanlarının var olandan yararlanarak bir şeyler tasarladığını örneklerle anlatan, Turgut AKSU aslında bilinçaltında Allah’ın varlığını, birliğini, her şeyin ondan geldiğini bir kez daha hatırlatmış oldu.

“Her gün aynı yerde uyanmadığımızı söyleyerek, Dünya’nın her an uzay boşluğunda hareket ettiğini belirterek, çocuklarımızın büyük merakı olan teknolojinin bu şekilde anlatılması büyük ilgi ve heyecan uyandırdı.” dedi.

Teknolojinin doğa içinde gizli olduğunu, şuan kullandığımız teknolojik aletlerin hiçbirinin mükemmel olmadığını, bilim insanlarının fazla araştırarak bu bilgilere ulaştığını, mevcut bilgilerden yararlandıklarını, yani kısaca teknolojinin yeni bir kavram olmadığını vurguladı.

Lale Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Abdullah ŞAFAK “Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün böyle bir çalışmaya fırsat vermesinden dolayı bütün yetkililere müteşekkiriz.” dedi.

Bu haber 05.01.2017 tarihinde eklendi ve 2763 kez okundu