Özel Lale Koleji | Haberler |MİNİK MÜHENDİSLERDEN “HAYAL KÖPRÜSÜ”

HABERLER

MİNİK MÜHENDİSLERDEN “HAYAL KÖPRÜSÜ”

Özel Lale İlkokulu, öğrencilerin bilim ve sanat dünyalarına dokunan “Hayal Köprüsü” yarışması düzenledi. 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen yarışmada, Lale Eğitim Kurumları bu yıl da öğrencilerine merakla ilme ulaşma heyecanını yaşattı. Yarışma oldukça basit materyaller (plastik tabak, bardak, pipet, elişi kağıdı, gazete vs.) kullanarak dayanıklı, estetik ve ekonomik bir köprü inşa etme üzerine kurgulu idi.

Yarışma koordinatörü EKAP öğretmeni Fatma Taşpınar, çocukların dayanıklılık ve ekonomiklik kriterini gözeterek farkında olmadan matematik ile hemhal olduklarını, estetik kriterini gözeterek sanat ile hemhal olduklarını belirtti. Yarışma sonunda ortaya çıkan köprülerden birinin 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne benziyor oluşu oldukça dikkat çekiciydi.

Sınıfın dışına çıkarak farklı proje ve etkinliklerle öğretimin mümkün olduğunu belirten Özel Lale İlkokulu Müdürü Muhammed Akseki “Farklı projelerle öğrencilerin hem zihin hem gönül dünyalarına ince dokunuşlar yapmamız gerekiyor.” dedi!

Bu haber 26.12.2016 tarihinde eklendi ve 1693 kez okundu