Özel Lale Koleji | Haberler |Lale Koleji 24. Dönem Mezuniyet Programı Yapıldı

HABERLER

Lale Koleji 24. Dönem Mezuniyet Programı Yapıldı

1985’te eğitim ve öğretime başlayan Konya’nın en köklü özel okullarından Özel Lale Eğitim Kurumları 24. dönem mezunları için devlet tiyatrosunda program gerçekleştirildi. 

Mezuniyet gecesinde, vefatının 80. yılına atfen milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un “Kocakarı ile Ömer” ve “Köse İmam” eserleri, Lale Koleji öğrencilerinin başarılı performansları ile tiyatro sahnesine taşındı.

Ayrıca Safahat’tan derlenen Akif’in mesajları öğrenciler tarafından oratoryo olarak seyircilerle buluşturuldu.

Lale Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü Abdullah Şafak gecede yaptığı konuşmada “24. dönem mezunlarımızı ülkemizin, insanlığın, ümmetin hizmetine sunmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizimle paylaştığınız yavrularınıza anasınıfından 12. sınıfa kadar emanet bilinciyle sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Yıl boyunca aşkla mesleklerini icra eden bütün öğretmenlerimize müteşekkiriz. 24. dönem mezun lalelerimize de üniversite ve hayatlarının devamında üstün başarılar temenni ediyoruz. Allah her iki cihanda sizleri bahtiyar kılsın. Bu arada 4 Haziran günü vefat eden efsanevi sporcu Muhammed Ali’ye rahmet diliyoruz. Mezuniyet kıyafeti olarak Karatay Medresesinden ilham alınarak hazırlanan cübbe ve börkleriyle bize destek olan KTO Karatay Üniversitesi yönetimine teşekkür ederiz.” dedi.

Bu haber 06.06.2016 tarihinde eklendi ve 2406 kez okundu